Жителі України з РС, які переїжджають до Польщі | Інформація про країну
25.01.2023Інформація про країну для жителів України з РС, які переїжджають до Польщі
- Ім'я, прізвище: Марина Смекалова (польська, українська, російська)
- Ім'я, прізвище: Домініка Чарнота (польська, англійська, німецька)
- Телефон: +48 (22) 127 48 50; +48 535 535 089
- Ел. пошта: cism@ptsr.org.pl
- Не рекомендується подавати заявку на отримання статусу біженця в Польщі, якщо ви з України. Краще подати заявку на отримання номера PESEL (номер в Універсальній електронній системі реєстрації населення).
- З 16 березня 2022 року громадяни України мають можливість отримати номер PESEL. З номером PESEL ви зможете працювати, отримувати соціальну допомогу, медичні послуги, освіту або відкрити власну компанію в Польщі. Реєстрація в системі PESEL здійснюється адміністраціями повітів.
- https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-numer-pesel--usluga-dla-cudzoziemcow-ua
- Ви не можете виїхати з Польщі більш ніж на 30 днів, інакше ви втратите статус біженця від війни та всі пільги, включно з медичним страхуванням.
Які документи необхідні для оформлення медичної страховки для українських біженців?
- Номер PESEL
Тривалість процесу отримання медичної страховки
- Лише кілька днів
- Ви не можете виїхати з Польщі більш ніж на 30 днів, інакше ви втратите статус біженця від війни та всі пільги, включно з медичним страхуванням.
Покриття медичної страховки (чи включається лікування розсіяного склерозу?)
- Страховка покриває майже все, зокрема лікування розсіяного склерозу.
Де можна отримати спеціалізований догляд при розсіяному склерозі?
- Лікування розсіяного склерозу здійснюється в основному за програмами медикаментозної терапії, які реалізуються в окремих медичних установах. Воно повністю відшкодовується. Пацієнти не платять за отримані ліки. Наразі діють дві програми лікування розсіяного склерозу: перша і друга лінії.
- Перша лінія доступна приблизно в 130 установах, друга лінія – орієнтовно в половині з них. Для того щоб продовжити лікування, пацієнту необхідно отримати в терапевта направлення в неврологічну клініку. За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, на нашу гарячу лінію. Якщо ви не відповідаєте вимогам для отримання терапії, що модифікує перебіг захворювання, або не знаєте, чи відповідаєте таким вимогам, ви можете звернутися по допомогу в будь-яку неврологічну клініку (але вам однаково потрібно направлення від терапевта).
Які методи лікування розсіяного склерозу доступні в Польщі?
- Препарати, доступні за програмою першої лінії: Інтерферон бета-1а (Авонекс, Ребіф), інтерферон бета-1b (Бетаферон), пегінтерферон бета-1а (Плегріді), глатирамера ацетат (Копаксон, Ремурел), диметилфумарат (Текфідера) і терифлуномід (Аубаджіо).
- Препарати, доступні за програмою другої лінії: Фінголімод (Гіленія), наталізумаб (Тізабрі), окрелізумаб (Окревус), кладрибін (Мавенклад) і алемтузумаб (Лемтрада).
Чи фармацевтичні компанії дозволяють/допомагають пацієнтам продовжувати участь у клінічному дослідженні, до якого вони долучилися в Україні?
- Так, фармацевтичні компанії дозволяють і допомагають пацієнтам продовжити участь у клінічному дослідженні, до якого вони долучилися в Україні. За додатковою інформацією звертайтеся за номерами телефонів:
- Гаряча лінія компанії Roche: +36 146 182 58 (доступні мови: українська, англійська, російська); +48 22 345 15 58 (польська)
- Гаряча лінія компанії Sanofi: +44 122 377 7070 (доступні мови: українська й англійська)
- Контактна особа компанії Janssen: +48 696 496 748 (українська й польська)
Де і як українські біженці можуть подати заявку на отримання офіційного статусу особи з інвалідністю в Польщі?
- Заявку на отримання статусу особи з інвалідністю слід подавати в Повітовий центр медико-соціальної експертизи за місцем проживання.
Чи надаються якісь пільги для людей з інвалідністю?
- https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-obywatelom-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia/komunikaty/pomoc-dla-obywateli-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne/
- https://wcpr.pl/osoby-niepelnosprawne/wsparcie-osob-niepelnosprawnych/pomoc-obywatelom-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia-ua
- Для отримання додаткової інформації зателефонуйте на гарячу лінію Асоціації «Мудіта» для сімей українських біженців з інвалідністю. Координатори гарячої лінії надають інформаційну та організаційну підтримку. Лінія працює щодня з 10 ранку до 6 вечора за номером: +48 539 866 471 і за адресою електронної пошти: ukraina@stowarzyeniemudita.pl (українська, російська, польська мови)